Darmowa dostawa od 300,00 zł
Zadzwoń i zamów: 44 711 15 10
Idosell security badge

Bezpieczeństwo

( ilość produktów: 6 )

Gdy spodziewasz się przyjścia na świat swojego dziecka, jednym z najważniejszych zadań jest przygotowanie bezpiecznego pokoju dla noworodka. W pierwszych miesiącach życia dziecka, kiedy większość czasu spędza on w swoim pokoju, bezpieczeństwo staje się priorytetem. Właśnie dlatego w Foppapedretti postanowiliśmy stworzyć specjalną kategorię z artykułami, które zwiększają bezpieczeństwo dziecka. Na co możesz liczyć? Choćby na bezpieczne barierki ochronne. Składane barierki do łóżeczek chronią dziecko, zapobiegając jego upadkowi podczas snu. Można je łatwo zamocować pod materacem i są przystosowane do najbardziej popularnych typów łóżek. Dzięki temu maluszek przez cały czas jest bezpieczny, a Ty możesz spać spokojnie, bez obaw o to, że dziecko wypadnie z łóżeczka.

Bezpieczeństwo – produkty dla dzieci i niemowląt

Jak zadbać o bezpieczeństwo nowo narodzonego maluszka? Pierwszym krokiem jest dokładne zabezpieczenie mebli i sprzętów w pokoju. Upewnij się, że meble są stabilne i dobrze zamocowane do ściany, aby uniknąć ryzyka przewrócenia się na dziecko. Przemyśl rozmieszczenie sprzętów elektronicznych tak, aby były poza zasięgiem dziecka i upewnij się, że wszystkie przewody są bezpiecznie schowane lub zabezpieczone. Kluczowe jednak będzie odpowiednie łóżeczko. Łóżeczko to centralny element pokoju noworodka, dlatego ważne jest, aby było ono odpowiednio przygotowane. Upewnij się, że materac jest odpowiedniej wielkości i dobrze dopasowany do ramy łóżeczka, aby nie było żadnych przerw między nimi. Zainwestuj w odpowiednie pościele i kołderki, które pasują do rozmiaru łóżeczka i nie stanowią ryzyka zadławienia lub przykrycia dziecka.

Jednym z największych zagrożeń dla maluszków są wszelkiego rodzaju podłączenia elektryczne. Upewnij się, że wszystkie gniazdka elektryczne są zabezpieczone przed dziećmi. Możesz zainstalować specjalne kryte gniazdka, aby zapobiec wkładaniu palców lub przedmiotów do nich. Unikaj używania przedłużaczy zbyt długich lub zaplątanych przewodów, które mogą stanowić ryzyko potknięcia lub przypadkowego wyciągnięcia wtyczki. Do tego zadbaj o odpowiednie oświetlenie w pokoju noworodka – to jest ważne ważne zarówno w dzień, jak i w nocy. Zapewnij odpowiednie źródła światła, takie jak delikatne lampki nocne, które pozwalają na łagodne oświetlenie w nocy, bez rażącego światła. Możesz również rozważyć zainstalowanie regulatora światła, który pozwoli dostosować intensywność światła do potrzeb dziecka.

Zadbaj o barierki ochronne dla dzieci

Jednym z naszych najpopularniejszych akcesoriów są właśnie barierki ochronne dla dzieci. Trudno się dziwić. Bariery ochronne są niezastąpionym akcesorium w pokoju dziecka, które zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo i ochronę przed potencjalnymi zagrożeniami. Jedną z najważniejszych zalet barierek ochronnych jest ich zdolność do zapobiegania upadkom i wypadkom. Bariery umieszczone na schodach, przy drzwiach czy na otwartych krawędziach mebli chronią dziecko przed przypadkowym zejściem po schodach, wyjściem z pokoju lub upadkiem z wysokości. Dzięki barierce ochronnej możesz mieć pewność, że Twoje dziecko porusza się w bezpiecznym i kontrolowanym środowisku. Co ważne, barierki ochronne pomagają ograniczyć dostęp dziecka do niebezpiecznych miejsc w pokoju, takich jak piec, kominek, schowki z niebezpiecznymi substancjami czy sprzęt elektroniczny. Dzięki nim możesz stworzyć strefy wolne od zagrożeń, w których dziecko może swobodnie bawić się i eksplorować, nie narażając się na niebezpieczeństwo.

Sprawdź bezpieczne nosidełka dla dzieci

W Foppapedretti znajdziesz również wygodne i bezpieczne nosidełka dla dzieci. Jedną z najważniejszych zalet nosidełek jest możliwość utrzymania bliskiego kontaktu z dzieckiem. Dzięki nosidłu możesz mieć swoje dziecko blisko siebie, poczuć jego ciepło i oddech. Ta bliskość pomaga w budowaniu silnej więzi emocjonalnej między rodzicem a dzieckiem – wiemy to z własnego doświadczenia! Dziecko czuje się bezpiecznie i chronione, a rodzic może reagować na jego potrzeby w sposób natychmiastowy. Warto podkreślić, że nosidła są również... po prostu dużo bardziej wygodne dla rodziców. Zamiast trzymać dziecko na rękach przez dłuższy czas, nosidło pozwala na równomierne rozłożenie wagi dziecka na plecach, ramionach i biodrach. Dzięki temu rodzic może z łatwością poruszać się i wykonywać codzienne czynności, jednocześnie mając wolne ręce. Jest to szczególnie korzystne w sytuacjach, gdy rodzic musi obsłużyć inne zadania, ale nie chce tracić bliskiego kontaktu z dzieckiem.

pixel