Darmowa dostawa od 300,00 zł
Zadzwoń i zamów: 44 711 15 10
Idosell security badge

Czy pasy bezpieczeństwa do krzesełka do karmienia, to dobry pomysł? Sprawdzamy!

2022-04-27
Czy pasy bezpieczeństwa do krzesełka do karmienia, to dobry pomysł? Sprawdzamy!

Jak bezpiecznie karmić niesfornego maluszka?

Musimy jasno powiedzieć, że najwięcej problemów z karmieniem maluszka w pozycji siedzącej jest wtedy, gdy dziecko jeszcze samodzielnie nie potrafi siedzieć. Brzmi banalnie, ale wciąż wielu rodziców próbuje przyspieszyć ten proces. Zupełnie niepotrzebnie. Nasze pociechy z czasem samu uczą się tej pozycji. Zazwyczaj dzieje się dopiero wtedy, kiedy maluch przyjmuje pozycję „na czworaka” i to właśnie z niej, początkowo przez przypadek, a później już bardziej celowo, po prostu siada. Przypada to najczęściej na okolice 9. miesiąca życia. I to właśnie wtedy dopiero warto zacząć myśleć o tym, aby karmić dziecko na siedząco. Tylko w jaki sposób, jeśli dziecko jest niesforne?

Tutaj z pomocą przychodzą krzesełka do karmienia. Jest jednak jedno „ale”. Krzesełko krzesełku nierówne. Wiele modeli jest po prostu niewygodnych, a nie trzeba być ekspertem od rozwoju dziecięcego, aby wiedzieć, że w sytuacji, gdy dziecku jest niewygodnie, to… maluszek po prostu nie chce wysiedzieć! Do tego poszczególne modele mogą nie być bezpieczne. Właśnie dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na producenta – postaw na zaufaną markę, której foteliki do karmienia posiadają niezbędne atesty i certyfikaty bezpieczeństwa. Dzięki temu samo karmienie będzie przyjemne zarówno dla Ciebie, jako rodzica, jak i dla maluszka!

W jakiej sytuacji

 

Kiedy myśleć o pasach bezpieczeństwa dla dziecka?

Od kilku lat na rynku można zaobserwować rosnącą popularność pasów bezpieczeństwa dla dzieci. Trudno się dziwić – to rozwiązanie, które zapewnia ochronę maluszka przed niebezpiecznym ruchem podczas podróży samochodem, podczas chodzenia w wózku lub podczas karmienia na specjalnym stołku, czy krzesełku. Tutaj również istotne jest postawienie na sprawdzonego producenta, który posiada certyfikaty bezpieczeństwa. A jak dopasować pasy do wzrostu malucha? Cóż 5-punktowe pasy bezpieczeństwa są regulowane, dlatego można je z łatwością dopasować do ciała dziecka.

Skupmy się jednak na karmieniu maluszka, bo o tym chcieliśmy dzisiaj opowiedzieć nieco więcej. Oczywiście nowoczesne krzesełka do karmienia posiadają system pasów – do tego taki system został zaprojektowany z myślą o fizjonomii maluszków. Dzięki temu nie uciska ani tym bardziej nie obciera dziecka. Możesz więc być spokojny o to, czy stanie mu się jakaś krzywda. Jednak jeśli nie posiadasz dedykowanego krzesełka, to same pasy możesz dokupić osobno. Czy warto? Z pewnością. Dzięki temu dziecko znajduje się w nieruchomej pozycji, co podczas karmienia jest bardzo ważne. Do tego taki gadżet niweluje ryzyko upadku, które dla małego dziecka może skończyć się tragicznie.

 

Wybór pasów bezpieczeństwa dla dziecka – dlaczego są tak ważne?

Pamiętaj, że pasy bezpieczeństwa do karmienia muszą przytrzymywać dziecko w bezpiecznej pozycji (jak sama nazwa wskazuje!). Dziecko nie powinno przyjmować posiłków w pozycji półleżącej, choćby dlatego trzeba uważać, gdy karmi się dziecko np. podczas zabawy. Nie ukrywajmy – czasem każdy rodzic tak robi, zwłaszcza kiedy w domu ma niejadka. Dajemy dziecku kęsa, a to pochyla się, aby wziąć do rączki zabawkę. Cóż, tutaj trzeba bardzo uważać, a karmienie w miarę możliwości powinno odbywać się właśnie w pozycji siedzącej. Wyobraź sobie, że sam jesz obiad, pochylając się, czy leżąc – to ani bezpieczne, ani przyjemne!

Do tego trzeba pamiętać, że to, w jakim ustawieniu znajduje się głowa dziecka, ma wpływ na pracę żuchwy, języka i na stopień domknięcia ust podczas karmienia – a przy rozszerzeniu diety w pokarmy o stałej konsystencji to bardzo ważne. Zgodnie z obecnie obowiązującymi zaleceniami robimy po ukończeniu przez dziecko 6. miesiąca życia. Sam widzisz, że odpowiednie pasy bezpieczeństwa dla dziecka sprawdzą się na medal podczas karmienia. A jeśli do tego posiadają dodatkowe funkcjonalności (np. unieruchamiają dziecko podczas jazdy samochodem, czy podczas chodzenia w wózku), to są zdecydowanie zakupem, na który warto postawić!

Polecane

Krzesełko do karmienia Misterchef Coral Foppapedretti - czerwone Promocja

Krzesełko do karmienia Misterchef Coral Foppapedretti - czerwone

587,00 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 683,10 zł/1szt.-14% Cena regularna: 690,00 zł brutto/1szt.-15%
pixel